Podolog

clock
Czas trwania
2 lata (4 semestry)
book
Uzyskany dokument
Świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie
problem
Egzamin
Egzamin zewnętrzny organizowany w szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną

Kierunek Podologia jest nowym kierunkiem w naszej ofercie skierowany do osób, które ukończyły kierunek Technik usług kosmetycznych jak i również do osób, które chciałyby rozpocząć naukę w naszej szkole.

 

Podologia jest dziedziną medycyny zajmującą się profilaktyką chorób stóp jak i ich leczeniem. Absolwent tego kierunku zajmuje się nie tylko profilaktyką, ale również dolegliwościami i chorobami stóp. Diagnozuje i leczy choroby takie jak między innymi grzybica, stopa cukrzycowa czy też zajmuje się regeneracją popękanych stóp. Osoba kończąca ten kierunek ma szeroką wiedzę z zakresu: kosmetologii, dermatologii jak również diabetologii.

Zadaniem absolwentów tego kierunku jest wyeliminowanie schorzeń związanych ze stopami. Podolog zajmuje się również wykonywaniem masażu stóp czy też opatrunkami na stopach, doborem ortez a nawet profesjonalnym obcinaniem paznokci.

 

Warto zauważyć, że zawód ten jest zawodem „młodym” i istnieje w Polsce dopiero od 2015 roku jednak możemy śmiało powiedzieć, że jest zawodem poszukiwanym, a coraz większa liczba klientek korzystających z usług kosmetycznych potrzebuje specjalistów właśnie z tego zakresu.

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby polskiego rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz.U. z dnia 28 sierpnia 2014 r. poz. 1145). 

Co dalej, czyli praca:

Podolog może pracować w:

  • gabinetach kosmetycznych
  • gabinetach podologicznych
  • sanatoriach
  • centrach rehabilitacji
  • salonach SPA
  • poradniach diabetologicznych
  • gabinetach masażu

Wielu absolwentów otwiera swoje własne gabinety podologiczne.