Dołącz do nas!

Jeśli chcesz znaleźć pomysł na siebie i swoją przyszłość, jeśli szukasz elastycznej możliwości kształcenia, to trafiłeś tu idealnie – dołącz do nas!

Jesteśmy publiczną szkołą policealną, która funkcjonuje już od 2016 roku. Na przestrzeni tych czterech lat szkołę ukończyły z sukcesem setki uczniów. Nasi absolwenci bez trudu znajdują zatrudnienie w różnych zawodach i zyskują sobie zaufanie pracodawców dzięki dobremu przygotowaniu.

Nauka w szkole jest całkowicie bezpłatna. Nasi słuchacze nie ponoszą więc kosztów wpisowego ani nie wnoszą opłat za dyplomy.

Kształcenie odbywa się w rocznym i dwuletnim cyklu, przede wszystkim w formie zaocznej. Mamy świadomość, że nasi słuchacze często są już osobami pracującymi, dlatego staramy się być elastyczni i dostosowujemy plan zajęć do Państwa potrzeb.

Zostań specjalistą

Nasza szkoła oferuje szeroki wachlarz możliwości zdobycia kwalifikacji zawodowych. Obecnie słuchacze mogą kształcić się na takich kierunkach jak:

• Asystent osoby niepełnosprawnej
  • Asystentka stomatologiczna
  • Higienistka stomatologiczna
  • Opiekunka dziecięca
  • Opiekun medyczny
  • Opiekun osoby starszej
  • Opiekun w domu pomocy społecznej
  • Opiekunka środowiskowa
  • Technik administracji
  • Technik BHP
  • Technik dentystyczny
  • Technik elektroradiolog
  • Technik farmaceutyczny
  • Technik masażysta
  • Technik ochrony fizycznej osób i mienia
  • Technik sterylizacji medycznej
  • Technik usług kosmetycznych
  • Terapeuta zajęciowy

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe:

• Technik usług kosmetycznych
  • Technik administracji
  • Opiekunka dziecięca

Duża różnorodność kierunków daje możliwość znalezienia idealnego rozwiązania dla każdego kandydata, zgodnie z jego zainteresowaniami. Zajęcia z pewnością spełnią oczekiwania uczniów i pozwolą im na rozwój w danej dziedzinie.

Naszym priorytetem jest nauka praktyki, stanowiącej fundament pracy w każdym zawodzie. To właśnie przygotowanie praktyczne jest tym, co wyróżnia naszych absolwentów na tle innych uczniów i absolwentów szkół wyższych. Przygotowujemy też skutecznie słuchaczy do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Szkoła zapewnia również naukę języka migowego oraz języka obcego ukierunkowanego zawodowo.

Ucz się od najlepszych

Zajęcia w szkole prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę. Nasi nauczyciele to praktycy, których wieloletnie doświadczenie i kwalifikacje zawodowe potwierdzają dyplomy i certyfikaty. Są to osoby aktywne zawodowo, spotykające się na co dzień z wyzwaniami danej profesji. Dlatego słuchacze mogą czerpać od nich nie tylko wiedzę, ale również wzorce na przyszłość. Jest to cenne przede wszystkim dla  pracodawców, którzy często zgłaszają się do naszej szkoły w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników.

Podaruj sobie szansę na przyszłość

Jesteśmy placówką, która wychodzi naprzeciw aktualnym oczekiwaniom naszych kandydatów.

Wiedza i kwalifikacje pozyskane na zajęciach pozwalają absolwentom na wykonywanie pracy w szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, oddziałach rehabilitacyjnych, zakładach kosmetycznych, SPA, biurach rachunkowych, urzędach lub umożliwiają rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej związane z danym kierunkiem.

Z nami możesz również otworzyć się na nowe doświadczenia i zyskać dodatkowe kwalifikacje zawodowe, co jest szczególnie istotne w dobie kryzysu gospodarczego spowodowanego ogólnoświatową pandemią wirusa Covid-19. Trudna sytuacja na rynku pracy może stać się motywacją do podjęcia nowych wyzwań zawodowych.

Artykuły:

Elektroradiolog - od lutego 2022 w Publicznej Szkole Policealnej w Płońsku

W ostatnich latach na rynku pracy w Polsce wzrosło w dużym stopniu zapotrzebowanie na specjalistów elektroradiologów. Publiczna Szkoła Policealna w Płońsku wychodzi naprzeciw potrzebom środowiska lokalnego i od lutego 2022 roku otwiera po raz kolejny kierunek umożliwiający zdobycie kwalifikacji potrzebnych do wykonywania tego zawodu.

Florysta - nowy kierunek w Publicznej Szkole Policealnej w Płońsku

Od lutego 2022 roku w Publicznej Szkole Policealnej w Płońsku startuje nowy kierunek – florysta. Jest to propozycja dla osób, które chcą rozwinąć swoje zdolności manualne i talenty artystyczne.

Jesteśmy już z Wami 5 lat!

Publiczna Szkoła Policealna w Płońsku uczy i wspiera swoich słuchaczy nie tylko w kwestiach edukacyjnych. Placówka swoją działalność rozpoczęła w 2011 roku jako szkoła niepubliczna kształciła dorosłe osoby na wielu kierunkach

Wyzwania motywują nas do działania - Barbara Sawczuk-Gołaszewska

Wakacje powoli dobiegają końca, zbliża się kolejny rok szkolny. Jest to również czas rekrutacji w Publicznej Szkole Policealnej w Płońsku. Szkoła ta wciąż rozwija się i dostosowuje warunki nauczania do nowych kierunków, a także do nowych wytycznych ministerstwa.

STAWIAMY NA ROZWÓJ - Publiczna Szkoła Policealna w Płońsku ogłasza nabór na wrzesień 2021 roku

Placówka od lat słynie z tego, że oferuje swoim słuchaczom naukę na najwyższym poziomie. Nieustannie się rozwija i poszerza ofertę edukacyjną. Szkoła nie ustaje w dążeniach do zapewnienia podopiecznym możliwości rozwoju ich pasji oraz poszerzania kompetencji zawodowych.

SŁUCHACZE PUBLICZNEJ SZKOŁY POLICEALNEJ W PŁOŃSKU JUŻ PO EGZAMINACH TEORETYCZNYCH. W SOBOTĘ CZĘŚĆ PRAKTYCZNA.

82 słuchaczy Publicznej Szkoły Policealnej w Płońsku podeszło wczoraj (19.08) do teoretycznych egzaminów zawodowych na kierunkach Opiekun Medyczny, Asystent Stomatologiczny, Technik Sterylizacji Medycznej i Asystent Osoby Niepełnosprawnej. Po raz pierwszy testy jednokrotnego wyboru zostały przeprowadzone w formie elektronicznej.

Współpraca ze słuchaczami z Zaporoża od 2020

liczba kierunków